Aby dotrzeć do pustelni i kościoła Salomei musimy po minięciu skrzyżowania dróg do Skały i Pieskowej Skały wybrać drogę w lewo i jechać nią 200 metrów w stronę Pieskowej Skały. Po prawej stronie zobaczymy ścieżkę wiodąca w górę. warto dodać, że szosa w okolicy Ojcowa i Skały to jedna z najładniej położonych tras samochodowych w naszym kraju.
Najpierw pokonujemy dość stromy i trudny odcinek szlaku, który następnie przybiera postać wzmocnionych kamieniami stopni. Trudno się nią poruszać, mając ze sobą rower. Zanim dotrzemy do kościoła Salomei po prawej stronie warto wejść na niewielki ogrodzony teren z ławeczkami. Rozpościera się stąd doskonały widok na część Doliny Prądnika. To miłe miejsce znajdujące na uboczu, gdzie warto zatrzymać się na krótki odpoczynek.
Na zdjęciu widać wąski szlak wiodący na górę i szosa do Pieskowej Skały
Droga do Pieskowej Skały
Kościół Salomei nie było mi dane podziwiać z bliska ze względu na niedzielną mszę. Według przewodników kościół zbudowany został w stylu barokowym, a jego bryła przypomina styl romański. Kościół otacza mur z cegły i wapienia. Na murze stoi pięć posągów, które przedstawiają rodzinę Salomei i Henryka Brodatego, na terenie tego obiektu znajdują się trzy groty oraz pustelnia Salomei.
Kościół i pustelnia błogosławionej Salomei. Klimat jak z obrazów Friedricha