Na Polski Grzebień dotrzeć można zarówno od strony polskiej jak i słowackiej. Krótszy szlak na Polski Grzebień prowadzi z Tatrzańskiej Polanki (położona za Starym Smokowcem) na Słowacji, jednak trzeba się liczyć z koniecznością dojazdu do tej miejscowości. Poniższy artykuł dotyczy szlaku z wyjściem i powrotem z Tatrzańskiej Polanki.
Najpierw musimy dotrzeć zielonym szlakiem do Śląskiego Domu w Dolinie Wielickiej. Droga do schroniska wiedzie częściowo asfaltem, a także ścieżkami poprowadzonymi przez las. Szlak jest w kilku miejsach dość mocno zaniedbany, ale nie sprawi większych trudności. Po drodze pokonamy dwa drewniane mostki. Leniwi do schroniska mogą dotrzeć specjalnym samochodem przewożącym turystów.
Śląski Dom nie należy do najładniejszych budynków w słowackich Tatrach, dlatego warto zostawić go za plecami i udać się wyżej.
Obok schroniska Śląski Dom szlak biegnie dalej do góry. Przyjemnością będzie przejście wspaniałej Doliny Wielickiej z urokliwą Wielicką Siklawą, a także znajdującym się wyżej Kwietnicowym Stawem. Na tej wysokości będziemy mogli podziwiać rozległy widok na równiny.
Po drodze napotkamy Gerlach (2655 m n.p.m), a także Długi Staw, którego woda cechuje się wyjątkowym kolorem i czystością. Tuż przed wejściem na przełęcz napotkamy nieco trudniejszy odcinek ubezpieczonym klamrami i łańcuchami. Klamer jest tylko kilka, a wchodzi się po nich jak po schodkach. Z kolei łańcuchy w wielu miejscach są właściwie niepotrzebne. Nie powinny one sprawić większej trudności. Polski Grzebień to przełęcz, z której będziemy mieli doskonały widok na polskie szczyty: Świnica, Kozi Wierch, Granaty i wiele innych.
Z Polskiego Grzebienia możemy zejść do Litworowego Stawu, udać się na Wysoką lub przejść Rohatkę i dotrzeć do Zbójnickiej Chaty.
Śląski Dom
Widok na Słowację
Nad Długim Stawem
Podejście do Polskiego Grzybienia
Na Polskim Grzebieniu
Schody na zejściu do Zmarzłego Stawu pod Polskim Grzebieniem, już jesienią śliski z powodu zalegającego lodu